Obecność w sieci a kariera - Kariera w zakupach II
Pkt 1: Obecność w sieci a kariera, czyli po co nam LinkedIn, jak robić to dobrze oraz o tajnikach pracy łowcy talentów i zakupowego headhuntera.
Zacznij zarządzać swoją karierą w zakupach - Część III
Część III - Czy roboty zabiorą nam pracę? Jakie kompetencje rozwijać w dobie digitalizacji
Zacznij zarządzać swoją karierą w zakupach - Część II
Część II: Jak i gdzie zarabiać najwięcej? Oczekiwania pracodawców i sytuacja na rynku a zakupowa ścieżka kariery
Zacznij zarządzać swoją karierą w zakupach - Część I
Część I - I co dalej? Może... zmiana? Analiza własnej kariery i planowanie przyszłości
Zainteresowania w CV. Co wpisać?
Mój znajomy mawia „jeśli nie wspiąłeś się na Mont Everest” to nie pisz o swoich zainteresowaniach w CV. W wolnym tłumaczeniu oznacza to – jeśli nie masz konkretnych, mierzalnych osiągnięć związanych z Twoimi zainteresowaniami to nie ma sensu pisać o tym w CV. Zgadzam się z tym stwierdzeniem, ale istnieją też pewne wyjątki.
Jak dopasować CV do oferty pracy?
Dobre CV jest jednym z podstawowych warunków otrzymania pracy – jest to pierwszy dokument, który czyta pracodawca. Jeśli aplikujesz na konkretną ofertę, to przede wszystkim upewnij się, że Twoje dokumenty aplikacyjne są dostosowane do wymagań potencjalnego pracodawcy.
Jak rozmawiać z rekruterem przez telefon?
Proces rekrutacyjny po stronie rekrutera zamyka się w kilku etapach: zdefiniowanie potencjalnych kandydatów (search), ocena potencjalnych kandydatów (selection), zaprezentowanie kandydatów klientowi, logistyka (umawianie kandydatów na rozmowy z klientem), zebranie informacji zwrotnych przekazanie kandydatom, ewentualne wsparcie kandydata i klienta podczas negocjacji pakietu pracowniczego.